Opakowanie i jego wpływ na sprzedaż leków

Realizacja badania:
2017-05-15
Próba badawcza:
Ogólnopolska, N=100
Dostępne formaty:
Cena:
1900 zł
Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu uzyskania dostępu do pełnej wersji raportu.
Dr Monika Jaremków
Dr Monika Jaremków
Dyrektor ds. Badań
Tel: (+48) 666 069 834
badania@biostat.com.pl
Scientific supervisor Commercial supervisor

 

Jak opakowania wpływają na sprzedaż leków?

W związku z ogromną konkurencyjnością na rynku farmaceutycznym, podmioty działające w jego ramach są zmuszone pozytywnie wyróżnić sprzedawane produkty. Ostateczne decyzje zakupowe mogą być uzależnione od detali, takich jak chociażby estetyka opakowania czy jego poręczność. Przed rozpoczęciem procesu promocji i dystrybucji warto więc dowiedzieć się, jakie są rzeczywiste potrzeby klientów. W ramach przeprowadzonego przez nas badania sondażowego sprawdziliśmy, jakie przełożenie na decyzje zakupowe wywiera opakowanie oraz na które jego składowe konsumenci zwracają największą uwagę. Warto przeprowadzać badania leków, aby mieć wszystko pod kontrolą. 

 

Wnioski z badania

W dalszym ciągu polscy konsumenci po leki udają się do apteki, co zadeklarowało aż 97% respondentów. Nie potrafimy natomiast przekonać się do zakupów w Sieci – tylko 7% Polaków dotychczas nabyło medykamenty w ten sposób. Aż 73% spośród ankietowanych oceniło przy tym zakupy internetowe jako mniej bezpieczne w zestawieniu z kupowaniem w aptece stacjonarnej. Stosunkowo rzadko (15%) zaopatrujemy się w leki w sklepach branżowych.

 

Jak powinno wyglądać idealne opakowanie?

Data ważności jest najczęściej rozpatrywanym przez polskich konsumentów czynnikiem przed zakupem leku – wskazania takiego udzieliło 76% badanych. Często szukamy także instrukcji odnośnie zastosowania (59%), dawkowania (56%) oraz działań niepożądanych (55%). Dokładnie co drugi ankietowany zadeklarował natomiast, że przed podjęciem decyzji zakupowej zapoznaje się z informacjami dotyczącymi składu leku.

Na ocenę opakowania w opinii największej części spośród konsumentów ma wpływ jego czytelność (62% wskazań), a także zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym (43%). Nieco rzadziej (41%) Polacy zwracają uwagę na mechanizm ochrony preparatu przed niekorzystnym oddziaływaniem takich czynników jak temperatura, wilgoć oraz promienie słoneczne.

Sondaż obejmował także skierowanie do badanych pytania dotyczącego znajomości inteligentnych patentów w opakowaniu. Styczność z tego typu rozwiązaniami miała dotychczas tylko sporadyczna część ankietowanych. Natomiast zdiagnozowaliśmy występowanie niezaspokojonych potrzeb u ¼ uczestników badania, które odnoszą się do zaopatrzenia opakowania w następujące elementy:

  • czujnik wysyłający sygnały o narażeniu medykamentu na niekorzystne czynniki środowiskowe;
  • system przypominający o czasie zażycia kolejnej dawki leku;
  • automatyczny rejestrator terminów przyjmowania poszczególnych dawek. 

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Co to są raporty rynkowe dotyczące opakowań leków w zmieniającym się społeczeństwie?

Raporty rynkowe dotyczące opakowań leków w zmieniającym się społeczeństwie, to analizy rynku farmaceutycznego, które skupiają się na roli opakowań leków w kontekście zmieniających się preferencji konsumentów. 
 

Jakie informacje zawierają raporty rynkowe dotyczące opakowań leków w zmieniającym się społeczeństwie?

Raporty rynkowe dotyczące opakowań leków w zmieniającym się społeczeństwie zawierają informacje na temat:

  • Nowych trendów w projektowaniu opakowań leków,
  • Wpływie leków na decyzje zakupowe pacjentów,
  • Analizy dotyczące wpływu opakowań na skuteczność terapii.
     
Jakie korzyści wynikają z korzystania z raportów rynkowych dotyczących opakowań leków w zmieniającym się społeczeństwie?
  • Lepsze zrozumienie preferencji konsumentów,
  • Poznanie trendów na rynku farmaceutycznym,
  • Możliwość rozplanowania strategii biznesowej.
Polecane serwisy:
Copyright © Medical-Market-Research
English